Міфи і факти за останні роки в світі харчування було кілька гучних викриттів. Спочатку в немилість потрапив жир, після глютен і ось тепер прийшла черга цукру. Його звинувачують у глобальному збільшенні ваги населення планети, проблеми з серцево-судинною системою і називають відвертою отрутою. Але чи всі факти про цукор, які активно тиражуються зараз, дійсно правдиві? Давайте розберемося нехай не з усіма, але з найпопулярнішими твердженнями. Цукор викликає ожиріння дієта міф!
Люди товстіють через споживання занадто великої кількості калорій, а не через якихось особливих властивостей цукру. Просто цукор-джерело калорій. Але причина непряма. Вживання цукру небезпечно для мозку міф! Англійськими вченими дійсно були проведені лабораторні досліди на щурах, яким в раціон додавали солодкий сироп. В результаті у піддослідних були помічені негативні зміни в розвитку мозку. Але стверджувати, що вживання цукру може зробити дурніше людини, поки підстав немає.
Цукор провокує появу зморшок Факт! Надмірне вживання цукру дійсно може впливати на еластичність шкіри. Всьому виною гликирование-процес, при якому цукор в крові зв'язується з білками, а в результаті утворюються молекули, що роблять колаген більш ламким. Звідси і зморшки. Потрібно повністю відмовитися від цукру! Природні цукру міститися у величезній кількості продуктів: фруктах, овочах, горіхах і навіть молоці. Повністю відмовитися від вживання цукру – це означає обмежити свій раціон, що навряд чи реально, та й до того ж, досить небезпечно для здоров'я. Розумно стежити за кількістю споживаного цукру. Є різні види цукру солодощі міф! Недремні маркетологи запевняють, що кокосовий цукор, завдяки мікроелементам в складі, набагато корисніше звичайного. На жаль, вміст заліза, магнію, цинку, кальцію настільки крихітне, що навряд чи можна отримати від них реальну користь. А ось кількість калорій, наприклад, у них однакове.
Коричневий цукор і білий, мед-все це в кінцевому підсумку глюкоза. Глюкоза необхідна організму! Цукор важливий для нас, адже він є будівельним матеріалом для вуглеводів. Питання в кількості вживаного цукру. Цукор викликає залежність подібну наркотичної коричневий і білий цукор міф! Ні, реальної залежності від цукру не існує. Організм звикає до споживання солодкого, але його цілком можна переналаштувати, і вже через пару тижнів смакові звички зміняться. "Без додавання цукру" і "без цукру" - це не те ж саме Факт! Не дайте себе обдурити написом на етикетці. Сік, в який виробник не додавав цукор, наприклад, все ще містить багато цукру, природного з фруктів.
Цукор викликає у дітей гіперактивність Дитяче печиво міф! Підтверджених дослідженнями фактів про взаємозв'язок солодощів і гіперактивності у дітей на даний момент немає. Так що поведінку дитини не варто списувати на кількість з'їдених цукерок. Цукор не токсичний Факт! Так, велике вживання цукру може принести серйозної шкоди здоров'ю. Але зловживання будь-яким продуктом, в тому числі навіть чистою водою, теоретично небезпечно. Так що важливо знати міру. Цукор викликає діабет Глюкометр міф!
Діабет-це складна проблема, пов'язана з підшлунковою залозою і обміном речовин. Причиною появи діабету може бути поєднання генетики і факторів навколишнього середовища. Зростає ймовірність появи цього захворювання у людей з ожирінням, тому що жир може викликати резистентність до інсуліну. Так що зловживання солодким може бути лише непрямою причиною діабету (втім, як і карієсу). Цукор-відмінний консервант суничне варення Факт! Дійсно, його приголомшливі властивості змушують бактерії втрачати воду. Без води розвиток бактерій неможливо, саме тому цукор додають не тільки в варення, але і в вазу зі зрізаними квітами, щоб довше зберегти їх свіжими. Зберігайте здоровий глузд у всьому, в тому числі і в питаннях харчування |